hmm no jo no

6. července 2009 v 12:00 | .....................
Akce na Staroměstském náměstí začala ve tři hodiny odpoledne. "Zapálíme svíčku, zapalovač či pouze slzy v očích a poslechneme si pár jeho nezapomenutelných hitů," uvedli organizátoři. Akci svolávají prostřednictvím internetové sítě Facebook, kde existuje několik skupin, jež vznikly po smrti Jacksona.
Podle odhadů se akce účastnilo 500 až 800 lidí. U pomníku mistra Jana Husa zapalovali svíčky, pokládali kytky nebo přinášeli plyšové hračky a vzkazy svému idolu.
Pořadatelé vzpomínky na někdejšího "krále popu" přivezli do centra Prahy reprobedny, Staroměstským náměstím se rozléhají Jacksonovy největší hity. Někteří fanoušci, mezi nimiž převažuje mládež, tancují, občas některý z chlapců či dívek dojetím pláče.
K vidění jsou i lidé převlečení jako Jacksonovi dvojníci. "Umřela s ním půlka mého života, vůbec nevím, co bez něho budu dělat. V našich srdcích bude žít dál," řekl jeden ze zpěvákových dvojníků. Většina účastníků akce, která přilákala pozornost zahraničních návštěvníků Prahy, si ale Jacksona připomíná s úsměvem.
tady je

Pietní akce k uctění památky Jacksona se po celém světě konají již od pátku. Například v Paříži, kde se uskutečnil "rozlučkový moonwalk", se tisíce Jacksonových fanoušků sešly už v pátek před katedrálou Notre-Dame.
Na dnešek je ještě mimo jiné svolán pochod na počest Jacksona v kolébce jazzu v New Orleansu, který má začít v 17:00 místního času, tedy po půlnoci středoevropského. Rokenrolová síň slávy v Clevelandu chystá celodenní projekci Jacksonovy tvorby a další akce na počest tohoto zpěváka.
Poctu "králi popu" průběžně vzdávají i účastníci hudebního festivalu v britském Glastonbury. Jacksonovu památku uctí dnes i při předávání cen BET, jimiž se v USA oceňují představitelé různých uměleckých i dalších oborů tmavé pleti i jiných minorit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama