Červenec 2010

Jacksonova rarita: Hudba pro videohru!

9. července 2010 v 21:27 ODKAZY KDE MUZES NAJIT ZAJMAVOSTI O MJ

Jacksonova rarita: Hudba pro videohru!

Michael Jackson složil melodii pro videohru, s výsledkem ale spokojený nebyl.Foto: YouTube
17.12.2009  13:46Zesnulý Král popu Michael Jackson (†50) úzce spolupracoval s japonskou společností Sega a dokonce složil hudbu k videohře Sonic 3.

Spolupracovník Michaela Jacksona Brad Buxter se pro francouzský magazín Black & White vyjádřil, že Král popu byl odpovědný za hudbu ke hře Sonic 3. Oficiálně se však pod ni nikdy nepodepsal. "Podobnost mezi některými jeho skladbami a hudbou ke hře není náhodná. Michael mě v roce 1993 poprosil o spolupráci a já jsem souhlasil," řekl Buxter.

Jacko prý nebyl spokojený s výsledným zvukem, který vyrobil pro konzoli a z projektu se snažil vycouvat. Některé hudební prvky však využil i ve své další tvorbě. "Michael byl z toho dost frustrovaný, ale část motivů pak použil v hitu Stranger in Moscow," prozradil Baxter

Armádní výcvik: Voják tančí na Jacksona!

9. července 2010 v 21:20 ODKAZY KDE MUZES NAJIT ZAJMAVOSTI O MJ
Vojenský kemp to je velká dřina! Ale také spousta legrace. Švýcarští vojáci se bavili na účet jednoho z kolegů, který sebral odvahu a vystoupil před desítkami vojáků v rámci armádního výcviku ve Švýcarsku. Mladíkovo taneční představení na skladbu Michaela Jacksona bylo obdivuhodné. Od kolegů se mu dostalo neutuchajícího aplausu.

Děti Michaela Jacksona šokovaly svým projevem na Grammy!

9. července 2010 v 21:09


02.02.2010  12:34Zlatým hřebem večera při předávání cen Grammy Awards bylo vystoupení dětí zesnulého Michaela Jacksona (†50) Michaela Prince (12) a Paris (11), které si přišly převzít cenu za celoživotní přínos hudbě jménem svého otce.

I když Michaelovy děti strávily většinu svého života izolovány od okolního světa, jejich výkon na pódiu před tolika lidmi byl velmi sebevědomý. Proto se následně vyrojily spekulace o tom, že byly pod vlivem zklidňujících léků, aby tak vydržely velký psychický nátlak. Paris a Michael Prince byli oblečeni do černých obleků s červenými pruhy na švech a červenou páskou přes ruku na počest svého otce.
Na deťoch Michaela Jacksona († 50) vidieť, že nečakaná smrť otca ich ešte stále bolí.
Foto: ČTK
Největším překvapením pro diváky však byl dvanáctiletý syn Jacksona Michael Prince, který přes svůj mladý věk promluvil jako dospělý muž, jenž ví, co říká. Jeho projev byl suverénní a jeho hlas zněl velmi sebevědomě. Malý Prince poděkoval všem Jacksonovým fanouškům za jejich podporu a samozřejmě i svému otci, který podle Princových slov měl svými písněmi předávat lidem jednoduché poselství, a to lásku. Projev zakončil dojemným vzkazem "Děkuji vám, máme tě rádi, tati."

Foto: Profimedia

Hudební akademie ocenila zesnulého Jacksona speciální Grammy za celoživotní dílo. Jeho památku akademici uctili premiérou videoklipu Earth Song, který Jackson nafilmoval pro plánované světové turné, to se však už neuskutečnilo. Klip uváděl Lionel Richie a společně s Jacksonem ho odzpívali Céline Dion, Usher, Carie Underwood, Jennifer Hudson a Smokie Robinson.

Rok od smrti Jacksona: Vydělává ze záhrobí!

9. července 2010 v 20:48 ODKAZY KDE MUZES NAJIT ZAJMAVOSTI O MJ


Fanoušci na Michaela nikdy nezapomenou. Což je pro trh dobře...Foto: ČTK
25.06.2010  12:02Přesně před rokem se po světě roznesla šokující zpráva o náhlé smrti zpěváka Michaela Jacksona (+50). Předávkoval se léky, které pravidelně užíval. Ze zabití slavného Američana byl obviněn jeho lékař Conrad Murray. Ten už stanul před soudem, ale své provinění na zpěvákově smrti popírá.

Jackson sice své rodině zanechal dluhy, ale zisky z prodeje alb a upomínkových předmětů nabývají gigantických rozměrů. Jeho dílo žije dál. Hodnota Jacksonova majetku se za posledních 12 měsíců zvýšila o celou jednu miliardu dolarů.

Jackson vydělává peníze i po smrti

Prodej 31 mil. alb - cca 306 mil. eur
Film This is it - cca 214 mil. eur
Životopis Moonwalk - cca 15,2 mil. eur
Práva k zatím nevydaným skladbám - cca 106 mil. eur
Práva k rozhlasovému vysílání - cca 24,4 mil. eur
Další příjmy - cca 22 mil. eur
Lísty z neuskutečněných koncertů, které si fanoušci nechali na památku - cca 5,4 mil. eur
Skladby používané jako zvonění do m
obilu - cca 4,2 mil. eur
Měsíční chůze, rouška přes obličej, obvázaná ruka i proslulá ruka v rozkroku…

Zpěvákova rodina se bouří: "My i fanoušci si zasloužíme vědět o jeho smrti pravdu!"

Zpěvákova sestra Janet Jackson, která si změnila své umělecké jméno na LaToya, vzpomíná, na svou reakci, když se dozvěděla, že je její bratr mrtvý: "Nikdy jsem o něm neměla pochyby. Pamatuju si na den, kdy jsem se dozvěděla, že Michael už s námi není. Moje máma křičela do telefonu: "On je mrtvý!" a já si pomyslela "Kdo to udělal?"

Jacksonovy děti: Konečně normální život!

9. července 2010 v 14:20 ODKAZY KDE MUZES NAJIT ZAJMAVOSTI O MJ

Jacksonovy děti: Konečně normální život!

Jacksonovy děti si konečně užívají normální životFoto: profimedia.cz, ČTK
27.06.2010  17:52Celý svět si připomíná rok od smrti zpěváka Michaela Jacksona (†50), který zemřel loni 25. června. Jeho tři děti si i přes toto smutné výročí užívají konečně svobodné prázdniny na Havaji.

Prince Michael (13), dcera Paris (12) a nejmladší syn Blanket (8) si v tyto smutné dny užívají slunce a celodenní koupání na Havaji, kde tráví prázdniny spolu se svými bratranci a sestřenicemi. Na všechny tu dohlíží zpěvákova matka a babička dětí Katherine (80), která je má od Jacksonovy smrti v opatrovnictví.
Nejmladší Blanket (8) řádil s osuškouPrince Michael (12) na tobogánu
schodech stojí zpěvákova dcera Paris

Syn Jacksona: Má stejnou nemoc kůže jako táta

9. července 2010 v 14:13


Prince Michael má stejnou kožní vadu jako jeho slavný otec.Foto: Profimedia.cz
01.07.2010  14:04Rodinné prokletí pokračuje! Dokonce i po smrti Michaela Jacksona (†50)! Zjistilo se, že jeho nejstarší syn Prince Michael (13) má stejnou chorobu, s jakou se potýkal i král popu. Jde o vzácnou kožní nemoc vitiligo, která se projevuje výpadky pigmentu.

Poprvé byla nemoc u Prince Michaela zaznamenána, když byl se sourozenci Paris (12) a Blanketem (8) na Havaji. Snímky fotografů odhalily, že Prince Michael má pod paží velkou bílou skvrnu.
Popový král trpě vzácnoul kožní chorobou.
Foto: profimedia.com

Skvrny vysvětlily mnohé

Před rokem zesnulý Jackson si vždycky myslel, že jeho skvrny na kůži jsou způsobeny tím, že si pokožku po léta bělí. Podle amerických médií jsou teď alespoň dvě věci jasné: že si Jackson za své skvrny na kůži nemohl sám a že je Prince Michael opravdu jeho vlastní syn, o čemž se léta pochybovalo.

Co je to vitiligo?

Vitiligo je kožní choroba projevující se výpadky pigmentu. Dochází k tomu v důsledku především imunologických odchylek k ochromení tvorby pigmentu, později až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. Vzhledem k imunologickému podkladu nelze vitiligo zcela vyléčit, ale na rozdíl od nedávných dob, kdy se choroba brala jako kosmetická vada, již existují možnosti jak pigmentaci stimulovat.