Syn Jacksona: Má stejnou nemoc kůže jako táta

9. července 2010 v 14:13


Prince Michael má stejnou kožní vadu jako jeho slavný otec.Foto: Profimedia.cz
01.07.2010  14:04Rodinné prokletí pokračuje! Dokonce i po smrti Michaela Jacksona (†50)! Zjistilo se, že jeho nejstarší syn Prince Michael (13) má stejnou chorobu, s jakou se potýkal i král popu. Jde o vzácnou kožní nemoc vitiligo, která se projevuje výpadky pigmentu.

Poprvé byla nemoc u Prince Michaela zaznamenána, když byl se sourozenci Paris (12) a Blanketem (8) na Havaji. Snímky fotografů odhalily, že Prince Michael má pod paží velkou bílou skvrnu.
Popový král trpě vzácnoul kožní chorobou.
Foto: profimedia.com

Skvrny vysvětlily mnohé

Před rokem zesnulý Jackson si vždycky myslel, že jeho skvrny na kůži jsou způsobeny tím, že si pokožku po léta bělí. Podle amerických médií jsou teď alespoň dvě věci jasné: že si Jackson za své skvrny na kůži nemohl sám a že je Prince Michael opravdu jeho vlastní syn, o čemž se léta pochybovalo.

Co je to vitiligo?

Vitiligo je kožní choroba projevující se výpadky pigmentu. Dochází k tomu v důsledku především imunologických odchylek k ochromení tvorby pigmentu, později až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. Vzhledem k imunologickému podkladu nelze vitiligo zcela vyléčit, ale na rozdíl od nedávných dob, kdy se choroba brala jako kosmetická vada, již existují možnosti jak pigmentaci stimulovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama